Narzędzia dla lingwistów
od lingwistów

Nasza pasja do języków zainspirowała nas do zaprojektowania inteligentnych narzędzi, produktów i usług, które łączą świat i ułatwiają wielojęzyczną komunikację. Witamy w Translated Labs, gdzie pomysły ożywają!

Czym jest Translated Labs?

Translated Labs to przestrzeń, w której każdy może uzyskać dostęp do naszych najnowszych projektów – od najbardziej zaawansowanych technologii tłumaczeń językowych, przez narzędzia zwiększające wydajność biznesową po aplikacje rozrywkowe. Wszystkie narzędzia są gotowe do pobrania lub użycia w stanie, w jakim się znajdują, a do większości z nich można uzyskać dostęp za pośrednictwem interfejsu API lub GitHub. Przyjemnej zabawy!

Poznaj nasze narzędzia

Umiejętność Translated dla Alexy

Translated skill for Amazon Alexa lets you translate words and short sentences in 35 languages, with just a simple voice command.
It has been installed by 1.3 million users and has been featured in The New York Times as one of the most fun and useful apps available for Alexa.

Dowiedz się więcej

Meeting Recorder

Meeting Recorder to Twój osobisty asystent na czas spotkań. Zapisuje i automatycznie transkrybuje spotkania oraz umożliwia wyszukiwanie słów i fraz w obrębie nagrań.

Dowiedz się więcej

Whisperer

Whisperer jest Twoim dyskretnym tłumaczem. Pozwala Ci zrozumieć ludzi porozumiewających się wokół Ciebie w 29 językach. Przeczytaj transkrypcję na ekranie lub podłącz słuchawki, aby ją usłyszeć.

Dowiedz się więcej

MyMemory

MyMemory to profesjonalna alternatywa dla Tłumacza Google. Wyszukuje potrzebnego Ci tłumaczenia w największej na świecie bazie profesjonalnie przetłumaczonych treści. Ta baza danych została utworzona ze zbioru publicznie dostępnych dokumentów dwujęzycznych Unii Europejskiej oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych i zawiera ponad 40 miliardów słów.

Dowiedz się więcej

Nasz pakiet Open Source

Open Source
Profesjonalne narzędzie CAT

MateCat jest narzędziem do tłumaczenia wspieranego komputerowo dla profesjonalistów, które łączy współpracujące pamięci tłumaczeniowe, kontrolę jakości języka i adaptacyjne tłumaczenie maszynowe wykorzystujące sieci neuronowe.

Uzyskaj kod źródłowy

Skontaktuj się z prowadzącym projektantem
Tłumaczenie maszynowe otwartego kodu źródłowego

ModernMT jest przeznaczonym dla profesjonalistów maszynowym tłumaczeniem wykorzystującym sieci neuronowe. MMT zajmuje czołowe miejsca w konkursach naukowych, takich jak WMT18.

Uzyskaj kod źródłowy

Skontaktuj się z prowadzącym projektantem
Wyodrębnianie zawartości kodu źródłowego

Filtry MateCat konwertują pliki na format i z formatu XLIFF bez utraty układu tekstu. Obsługują obecnie 71 formatów plików, w tym Google Drive.


Uzyskaj kod źródłowy

Skontaktuj się z głównym programistą

Nasze eksperymenty

Rozpoznanie języka mówionego

Rozpoznanie języka mówionego automatycznie wykrywa język wypowiadanego tekstu. Możesz go użyć do klasyfikacji nagrań trwających od 1 sekundy do 1 minuty. Obecnie obsługuje 8 języków.

Dowiedz się więcej lub Uzyskaj interfejs API
Terminology Extractor

Narzędzie to automatycznie wyodrębnia terminologię technicznego tematu z tekstu pisanego. Może pomóc tłumaczom zidentyfikować trudności w dokumencie i uprościć proces tworzenia glosariuszy.

Dowiedz się więcej lub Uzyskaj interfejs API
Readability analyzer

Pisemne informacje, zwłaszcza w Internecie, muszą być łatwe do odczytania i mieć dobrą strukturę. Ta aplikacja pomaga zrozumieć, czy tekst jest łatwy do odczytania, czy też wymaga poprawy.

Dowiedz się więcej lub Uzyskaj interfejs API
Rozpoznanie języka

Rozpoznanie języka automatycznie wykrywa język tekstu pisanego. Może być również używane do zidentyfikowania tematu tekstu napisanego w języku, którego nie rozumiesz.

Dowiedz się więcej
Relacje semantyczne

Co mają wspólnego słowa samolot, ptak i śmigłowiec? Ta aplikacja wyszukuje związki semantyczne w tekście, analizując statystyczne właściwości słów.

Dowiedz się więcej
Translated Love

Translated Love to oryginalna piosenka, zawierająca największą liczbę języków w tym samym utworze w historii muzyki. Jest to także eksperyment pokazujący, że profilowanie psychologiczne internautów może być wykorzystywane do promowania przesłania miłości i pokoju.

Dowiedz się więcej
Translation Party

Co się stanie, gdy przetłumaczysz zdanie angielskie na japoński, a potem znowu na angielski, niczym w zapętleniu? No cóż, spróbuj! I nie zapomnij podzielić się najzabawniejszymi wynikami ze swoimi przyjaciółmi.

Dowiedz się więcej

Badania i publikacje

Translated ma aktywny udział w badaniach w dziedzinie sztucznej inteligencji, a w szczególności przetwarzania języka naturalnego. Od 2008 roku współpracujemy z najlepszymi uniwersytetami i ośrodkami badawczymi, wspierając finansowo ich projekty lub współtworząc artykuły naukowe.

Dowiedz się więcej

Potrafię zrobić to lepiej!

Nieustannie poszukujemy najlepszych inżynierów o globalnym nastawieniu.
Skontaktuj się z nami, jeśli myślisz, że możesz ulepszyć którąś z tych aplikacji.

Skontaktuj się z nami