translatedlabs.comTranslated Love

Translated Love, müzik tarihinin tek bir parçada en çok dili içeren şarkısıdır: tek bir şarkıda 38 farklı dil (ve ses) yer alır.

Translated Love videosunu izle

Translated Love, internet kullanıcılarının psikolojik profillerinin çıkarılmasının yapay zekânın da kullanımıyla, Brexit ve Trump'ın korku ve nefreti körükleyerek başarılı olduğu seçimler dahil olmak üzere pek çok tartışmalı amaçtan ziyade, sevgi ve barış mesajını teşvik etmek için kullanılabileceğini gösteren bir deneydir.

Videoyu tanıtmak için farklı metin ve resimler kullanarak, her biri Beş Faktör Kişilik Kuramı'nda tanımlanan karakter özelliklerinden birine bağlayan pek çok gönderi oluşturduk. Gönderi/karakter özelliği eşleşmesini 100 kişide test ettikten sonra, gönderileri farklı sosyal ağlarda yayınlayarak doğruladık. Örneğin, Facebook'ta, kullanıcı sınıflarını OCEAN karakter özellikleriyle ilişkilendirmek için reklam yönetim sistemi tarafından sağlanan profil araçlarını kullandık ve aşağıda listelenen beş gönderinin her biri için bir hedef kitle tanımladık.

Gönderiler pek çok dile çevrildi ve Facebook'ta yayınlandı. Bir aydan daha kısa bir süre içerisinde, 2 milyondan fazla görüntüleme aldı.

Translated Love'ı dinlemek ve daha fazla bilgi için: http://translated.love

İletişime geçelim.

Sorularınızı cevaplamak ve isteklerinize

ulaşmanız için buradayız.

Bize ulaşın.