translatedlabs.com

Dil uzmanları tarafından geliştirilen dil araçları

Dillere olan tutkumuz, dünyayı birbirine bağlayan ve çok dilli iletişimi kolaylaştıran akıllı araçlar, ürünler ve hizmetler tasarlamak için bize ilham verdi. Fikirlerin hayata geçtiği Translated Labs'e hoş geldiniz!

Translated Labs nedir?

Translated Labs, dileyen herkesin en gelişmiş dil çeviri teknolojileri, iş üretkenlik araçları ve eğlence uygulamalarının da yer aldığı en yeni projelerimize erişebildiği yerdir. Tüm araçlar, oldukları gibi indirilmeye veya kullanılmaya hazırdır ve çoğuna API veya GitHub üzerinden de erişilebilir. Tadını çıkarın!

Araçlarımızı keşfedin

Alexa Translated Skill

Amazon Alexa için geliştirilen Translated Skill, sadece basit bir sesli komutla, 37 farklı dildeki kelimeleri ve kısa cümleleri çevirmenizi sağlar.
2017 Haziran ayından 2020 Mayıs ayına kadar 4,5 milyon kullanıcı tarafından yüklenmiş ve New York Times tarafından Alexa cihazları için en eğlenceli ve kullanışlı uygulamalardan biri olarak öne çıkarılmıştır.

Daha fazla bilgi edinin

Toplantı Kaydedici

Toplantı Kaydedici, toplantılarınız için kişisel asistanınızdır. Toplantılarınızı dinler ve yazılı kopyasını çıkarır, kayıtların içinde kelime ve kelime öbekleri aramanızı sağlar.

Daha fazla bilgi edinin

Whisperer

Whisperer bireysel tercümanınızdır. Çevrenizdeki insanların ne konuştuğunu anlamanızı sağlar, üstelik tam 29 dilde. Ekranınızdaki yazıya aktarılmış çeviriyi okuyun veya duymak için kulaklıklarınızı takın.

Daha fazla bilgi edinin

MyMemory

MyMemory, Google Translate'e profesyonel bir alternatiftir. İhtiyaç duyduğunuz çeviriyi dünyanın en geniş profesyonel olarak tercüme edilmiş içerik veri tabanında arar. Bu veri tabanı, Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler'in kamuya açık çift dilli dokümanlarından oluşturulmuştur ve 40 milyardan fazla kelime içermektedir.

Daha fazla bilgi edinin

Açık kaynaklarımız

Açık kaynak
profesyonel CAT aracı

Matecat; ortak çalışmaya dayalı çeviri belleklerini, dilsel kalite kontrollerini ve nöral uyarlanabilir makine çevirisini birleştiren, profesyonellere yönelik bilgisayar destekli çeviri aracıdır.

Kaynak kodunu alın

Geliştirici ekibi lideriyle iletişime geçin
Açık Kaynaklı
Makine Çevirisi

ModernMT profesyoneller için tasarlanmış nöral uyarlanabilir makine çeviri aracımızdır. ModernMT, WMT18 gibi bilimsel yarışmalarda zirvedeki yerini aldı.

Kaynak kodunu alın

Geliştirici ekibi lideriyle iletişime geçin
Açık Kaynaklı
İçerik Çıkarma

Matecat Filtreleri, herhangi bir format kaybı olmaksızın dosyaları XLIFF'e veya tersine dönüştürür. Hâlihazırda Google Drive dâhil olmak üzere 71 dosya biçimini desteklemektedir.


Kaynak kodunu alın

Geliştirici ekibi lideriyle iletişime geçin

Deneylerimiz

Konuşulan Dil Tanımlayıcısı

Konuşulan Dil Tanımlayıcısı, konuşulan bir metnin dilini otomatik olarak algılar. Kayıtları 1 saniye ila 1 dakika arasında sınıflandırmak için bunu kullanabilirsiniz. Şu anda 8 dili desteklemektedir.

Daha fazla bilgi edinin veya API edinin
Terminoloji Ayıklayıcı

Bu araç, teknik bir konunun terminolojisini yazılı bir metinden otomatik olarak çıkarır. Çevirmenlerin bir belgenin zorluklarını tanımlamasına ve sözlük oluşturma sürecini basitleştirmesine yardımcı olabilir.

Daha fazla bilgi edinin veya API edinin
Okunabilirlik analizi

Yazılı bilgilerin, özellikle internette, okunması kolay ve iyi yapılandırılmış olması gerekir. Bu uygulama, bir metnin kolayca okunabilir veya geliştirilmeye ihtiyacı olup olmadığını anlamanıza yardımcı olur.

Daha fazla bilgi edinin veya API edinin
Dil Tanımlayıcı

Dil Tanımlayıcı, yazılı bir metnin dilini otomatik olarak algılar. Anlamadığınız bir dildeki yazılı bir metnin konusunu tanımlamak için de kullanılabilir.

Daha fazla bilgi edinin
Anlamsal ilişkiler

Uçak, kuş ve helikopter kelimelerinin ortak noktası nedir? Bu uygulama, kelimelerin istatistiksel özelliklerini analiz ederek bir metindeki anlamsal ilişkileri arar.

Daha fazla bilgi edinin
Translated Love

Translated Love, müzik tarihinin tek bir parçada en çok dili içeren şarkısıdır. Ayrıca, internet kullanıcılarının psikolojik profillerinin çıkarılmasının sevgi ve barış mesajını teşvik etmek için kullanılabileceğini gösteren bir deneydir.

Daha fazla bilgi edinin
Translation Party

İngilizce bir cümleyi sonsuz bir döngü gibi Japoncaya ve sonra tekrar İngilizceye çevirdiğinizde ne olur? Deneyin ve görün! En komik sonuçları arkadaşlarınızla paylaşmayı da unutmayın.

Daha fazla bilgi edinin

Araştırma ve yayınlar

Translated, başta Doğal Dil İşleme konusundaki araştırmalar olmak üzere Yapay Zekâ alanında aktif rol oynamaktadır. 2008'den bu yana en iyi üniversiteler ve araştırma merkezleri ile birlikte çalışıyoruz, projelerini destekliyoruz ve pek çok bilimsel makaleyi birlikte yazdık.

Daha fazla bilgi edinin

Daha iyisini yapabilirim!

Sürekli olarak küresel düşünen yetenekli mühendisler arayışındayız.
Bu uygulamalardan herhangi birini geliştirebileceğinizi düşünüyorsanız bize ulaşın.

Bize ulaşın