Dil uzmanı bir ekibin geliştirdiği dil araçları

Dillere olan tutkumuz, dünyayı birbirine bağlayan ve çok dilli iletişimi kolaylaştıran akıllı araçlar, ürünler ve hizmetler tasarlamak için bize ilham verdi. Fikirlerin hayata geçtiği Translated Labs'e hoş geldiniz!

Translated Labs nedir?

Translated Labs, dileyen herkesin en gelişmiş dil çeviri teknolojileri, iş üretkenlik araçları ve eğlence uygulamalarının da yer aldığı en yeni projelerimize erişebildiği yerdir. Tüm araçlar, oldukları gibi indirilmeye veya kullanılmaya hazırdır ve çoğuna API veya GitHub üzerinden de erişilebilir. Tadını çıkarın!

Araçlarımızı keşfedin

Alexa Translated Skill

Amazon Alexa için geliştirilen Translated Skill, sadece basit bir sesli komutla, 35 farklı dildeki kelimeleri ve kısa cümleleri tercüme etmenizi sağlar.
1,3 milyon kullanıcı tarafından yüklenmiş ve New York Times tarafından Alexa cihazları için en eğlenceli ve kullanışlı uygulamalardan biri olarak öne çıkarılmıştır.

Daha fazla bilgi edinin.

Toplantı Kaydedici

Toplantı Kaydedici, toplantılarınız için kişisel asistanınızdır. Toplantılarınızı dinler ve yazılı kopyasını çıkarır, kayıtlar içinde kelime ve kelime öbekleri aramanızı sağlar.

Daha fazla bilgi edinin.

Whisperer

Whisperer bireysel tercümanınız. Çevrenizdeki insanların neler söylediğini anlamanızı sağlar, tam 29 dilde. Ekranınızdaki yazıya aktarılmış çeviriyi okuyun veya duymak için kulaklıklarınızı takın.

Daha fazla bilgi edinin.

MyMemory

MyMemory, Google Translate'e profesyonel bir alternatiftir. İhtiyaç duyduğunuz çeviriyi dünyanın en geniş profesyonel olarak tercüme edilmiş içerik veri tabanında arar. Bu veri tabanı, Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler'in kamuya açık çift dilli dokümanlarından oluşturulmuştur ve 40 milyardan fazla kelime içermektedir.

Daha fazla bilgi edinin.

Açık kaynaklarımız

Açık kaynak
profesyonel CAT aracı

MateCat ortak çalışmaya dayalı çeviri belleklerini, dilsel kalite kontrolleri ile nöral uyarlanabilir makine çevirisini birleştiren, profesyonellere yönelik bilgisayar destekli çeviri aracıdır.

Kaynak Kodunu Alın

Baş Geliştiriciye Ulaşın
Açık kaynak
makine çevirisi

ModernMT profesyoneller için tasarlanmış nöral uyarlanabilir makine çeviri aracımızdır. MMT, WMT18 gibi bilimsel yarışmalarda zirvedeki yerini aldı.

Kaynak kodunu alın.

Baş geliştiriciye ulaşın
Açık kaynak
içerik çıkarma

MateCat Filtreleri herhangi bir format kaybı olmaksızın, XLIFF ve tersi yönde dosyaları dönüştürebilmektedir. Hâlihazırda Google Drive dâhil olmak üzere 71 dosya biçimini desteklemektedir.


Kaynak kodunu alın

Baş geliştiriciye ulaşın

Deneylerimiz

Konuşulan Dil Tanımlayıcısı

Konuşulan Dil Tanımlayıcısı, konuşulan bir metnin dilini otomatik olarak algılar. Kayıtları 1 saniye ila 1 dakika arasında sınıflandırmak için kullanabilirsiniz. Şu anda 8 dili desteklemektedir.

Daha fazla bilgi edinin ya da API anahtarı alın.
Terminoloji Ayıklayıcı

Bu araç, teknik bir konunun terminolojisini yazılı bir metinden otomatik olarak çıkarır. Çevirmenlerin bir belgenin zorluklarını tanımlamasına ve sözlük oluşturma sürecini basitleştirmesine yardımcı olabilir.

Daha fazla bilgi edinin ya da API anahtarı alın.
Okunabilirlik çözümleyici

Yazılı bilgilerin, özellikle internette, okunması kolay ve iyi yapılandırılmış olması gerekir. Bu uygulama, bir metnin kolayca okunabilir veya geliştirilmeye ihtiyacı olup olmadığını anlamanıza yardımcı olur.

Daha fazla bilgi edinin ya da API anahtarı alın.
Dil Tanımlayıcı

Dil Tanımlayıcı, yazılı bir metnin dilini otomatik olarak algılar. Anlamadığınız bir dildeki yazılı bir metnin konusunu tanımlamak için de kullanılabilir.

Daha fazla bilgi edinin.
Anlamsal ilişkiler

Uçak, kuş ve helikopter kelimelerinin ortak noktası nedir? Bu uygulama, kelimelerin istatistiksel özelliklerini analiz ederek bir metindeki anlamsal ilişkileri arar.

Daha fazla bilgi edinin.
Translated Love

Translated Love, müzik tarihinin tek bir parçada en çok dili içeren şarkısıdır. Ayrıca, internet kullanıcılarının psikolojik profillerinin çıkarılmasının sevgi ve barış mesajını teşvik etmek için kullanılabileceğini gösteren bir deneydir.

Daha fazla bilgi edinin.
Translation Party

İngilizce bir cümleyi sonsuz bir döngü gibi Japoncaya, sonra tekrar İngilizceye çevirdiğinizde ne olur? Deneyin ve görün! En komik sonuçları arkadaşlarınızla paylaşmayı da unutmayın.

Daha fazla bilgi edinin.

Araştırma ve yayınlar

Translated, yapay zekâ alanında, bilhassa da Doğal Dil İşleme konusundaki araştırmalarda aktif bir role sahiptir. 2008'den bu yana en iyi üniversiteler ve araştırma merkezleri ile birlikte çalışıyoruz, projelerini destekliyoruz ve pek çok bilimsel makaleyi birlikte yazdık.

Daha fazla bilgi edinin.

Daha iyisini yapabilirim!

Sürekli olarak küresel bir zihniyete sahip yetenekli mühendisler arayışındayız.
Bu uygulamalardan herhangi birini geliştirebileceğinizi düşünüyorsanız, iletişime geçelim.

İletişime geçelim.