translatedlabs.com

Otomatik dil tanımlayıcı

Dil tanımlayıcı hakkında bilgi

Giriş

Dil tanımlayıcısı, otomatik bir sınıflandırıcıdır. Bir metnin önceden eklenmiş referans metinlerle benzerliğini hesaplar.

Teknoloji

Metinde koordinat olarak bulunan bayt dizilerinin istatistiksel özelliklerini kullanarak metnin n-boyutlu bir temsilini oluşturur (Vektör Uzay Modeli). Daha önce eklenen referans metinlerinde aynı işlemi gerçekleştirir. N boyutlu alanda, eklenen metin kesin bir konuma sahip olacaktır. En yakın referans metni, ona en çok benzeyen metin olacaktır.

Bunu neden geliştirdik?

Bu teknoloji, çevirmenlerimiz için web'den yararlı bilgiler elde edebilen bir ağın ayrılmaz bir parçasıdır.

Otomatik bir sınıflandırıcı olarak örnek belgeler sağlayarak bir belgenin hangi kategoriye ait olduğunu söylemek için kolayca kullanılabilir. Bunun için dil tanımlayıcısını, yazışmamızı sınıflandırmak ve anlamadığımız bir dilde yazılmış metnin konusunu tanımlamak için de kullanıyoruz.

İstiyorum!

Bu teknolojiyle ilgileniyorsanız daha fazlasını Translated Labs ve doğal dil işleme hizmetlerimizde okuyabilirsiniz.

Daha iyisini yapabilirim!

Sürekli olarak küresel düşünen yetenekli mühendisler arayışındayız.
Bu uygulamalardan herhangi birini geliştirebileceğinizi düşünüyorsanız bize ulaşın.

Bize ulaşın

Deneylerimizi keşfedin

Konuşulan Dil Tanımlayıcısı

Konuşulan Dil Tanımlayıcısı, konuşulan bir metnin dilini otomatik olarak algılar. Kayıtları 1 saniye ila 1 dakika arasında sınıflandırmak için bunu kullanabilirsiniz. Şu anda 8 dili desteklemektedir.

Daha fazla bilgi edinin veya API edinin
Terminoloji Ayıklayıcı

Bu araç, teknik bir konunun terminolojisini yazılı bir metinden otomatik olarak çıkarır. Çevirmenlerin bir belgenin zorluklarını tanımlamasına ve sözlük oluşturma sürecini basitleştirmesine yardımcı olabilir.

Daha fazla bilgi edinin veya API edinin
Okunabilirlik analizi

Yazılı bilgilerin, özellikle internette, okunması kolay ve iyi yapılandırılmış olması gerekir. Bu uygulama, bir metnin kolayca okunabilir veya geliştirilmeye ihtiyacı olup olmadığını anlamanıza yardımcı olur.

Daha fazla bilgi edinin veya API edinin
Dil Tanımlayıcı

Dil Tanımlayıcı, yazılı bir metnin dilini otomatik olarak algılar. Anlamadığınız bir dildeki yazılı bir metnin konusunu tanımlamak için de kullanılabilir.

Daha fazla bilgi edinin
Anlamsal ilişkiler

Uçak, kuş ve helikopter kelimelerinin ortak noktası nedir? Bu uygulama, kelimelerin istatistiksel özelliklerini analiz ederek bir metindeki anlamsal ilişkileri arar.

Daha fazla bilgi edinin
Translation Party

İngilizce bir cümleyi sonsuz bir döngü gibi Japoncaya ve sonra tekrar İngilizceye çevirdiğinizde ne olur? Deneyin ve görün! En komik sonuçları arkadaşlarınızla paylaşmayı da unutmayın.

Daha fazla bilgi edinin