translatedlabs.comAlexa cihazları için Translated
Skill

Şimdi yükleyin

Amazon Alexa akıllı ev cihazları için geliştirilen Translated Skill, kısa cümleleri İngilizce'den 37 dile çevirebilmektedir. Skill, Haziran 2017'den Haziran 2019'e kadar 2,5 milyon kullanıcı tarafından yüklendi ve dünya çapında en çok kullanılan Alexa uygulamalarından biri oldu. The New York Times tarafından Alexa cihazları için en eğlenceli ve kullanışlı araçlardan biri olarak öne çıkarıldı. Her gün yaklaşık 5000 tekil kullanıcı çevirileri için Skill'e danışıyor.

Skill'i yaratmaya karar vermemizin sebebi, kullanıcıların profesyonel çeviri teknolojisine basit bir şekilde ulaşabilmelerini sağlamaktı. Alexa orijinal halinde tercüme yapamaz. Biz de kullanıcılara bu özelliği sunmaya ve nasıl tepki verdiklerini, beğenip beğenmediklerini görmeye karar verdik. Her sürümden sonra, Amazon mağazalarındaki kullanıcı yorumlarını inceler ve potansiyel kullanıcılarla dahili testler yaparız. Bunu yaparken, en geniş kullanıcı grubunu tatmin etmek ve onlara en iyi sesli kullanıcı arayüzü deneyimini sunmak için yeni özellikler ekliyoruz ve temel özellikleri geliştiriyoruz.

Translated Alexa Skill üç katmanlıdır. Amazon'un kendi motoru, sesi yakalar ve tarafımızca tanımlanan bir amaç/giriş modeline dayalı olarak doğal dil işlemeyi gerçekleştirir. Kullanıcının amacı (ör. “Tercüme etmek istiyorum”) ve girişler (“İngilizceden İspanyolcaya merhaba”) Translated skill sunucusuna gönderilir. Sunucu, istenen cümleyi MyMemory'i kullanarak kaynak dilden hedef dile çevirir ve üçüncü parti metin-konuşma servislerini kullanarak çevrilmiş sesli metni oluşturur.

Sonuç: İstenen çeviri, komutun Alexa tarafından alınmasından sadece bir saniye sonra bu dile özgü bir aksan ile konuşulur.

Denediniz mi?

ABD mağazası ve İngiltere mağazası bağlantılarına giderek Translated Alexa Skill'i yükleyebilirsiniz.

İletişime geçelim.

Sorularınızı cevaplamak ve isteklerinize

ulaşmanız için buradayız.

Bize ulaşın.