translatedlabs.comUmiejętność
Translated dla urządzeń Alexa

Zainstaluj teraz

Umiejętność Translated dla urządzeń inteligentnego domu Alexa od Amazon jest obecnie w stanie przetłumaczyć krótkie zdania z angielskiego na 37 języków. Umiejętność ta została zainstalowana przez 2,5 miliona użytkowników od czerwca 2017 do czerwca 2019 i jest jedną z najczęściej używanych aplikacji Alexa na całym świecie. Została opisana przez The New York Times jako jedna z najbardziej przyjemnych i przydatnych umiejętności dostępnych dla urządzeń Alexa. Codziennie około 5 000 unikalnych użytkowników korzysta z umiejętności tłumaczeniowej.

Zdecydowaliśmy się stworzyć tę umiejętność, ponieważ chcieliśmy dać użytkownikom dostęp do profesjonalnej technologii tłumaczeniowej w prosty sposób. Alexa sama z siebie nie umie tłumaczyć. Postanowiliśmy więc udostępnić użytkownikom tę funkcję i zobaczyć, jak zareagują, czy im się to spodoba, czy nie. Po każdym wydaniu skupiamy się na opiniach użytkowników w sklepach Amazon i przeprowadzamy wewnętrzne testy z potencjalnymi użytkownikami. W ten sposób dodajemy nowe funkcje i udoskonalamy te podstawowe, aby zadowolić jak najszerszą grupę użytkowników oraz staramy się zapewnić im jak najlepszy interfejs głosowy.

Nasza umiejętność Translated dla Alexy opiera się na trzech warstwach. Własny silnik Amazon przechwytuje audio i wykonuje przetwarzanie języka naturalnego w oparciu o zdefiniowany przez nas model intencja/treść. Intencja użytkownika (np. „Chcę przetłumaczyć”) oraz treść („cześć z angielskiego na hiszpański”) są wysyłane na serwer umiejętności Translated. Serwer przetłumaczy żądane zdanie ze źródła na język docelowy za pomocą MyMemory i utworzy przetłumaczony tekst audio za pomocą zewnętrznych usług przetwarzania tekstu na mowę.

Resultat: żądane tłumaczenie jest wypowiadane z akcentem rodzimym dla danego języka, zaledwie sekundę po otrzymaniu polecenia przez Alexę.

Chcesz to wypróbować?

Skorzystaj z linków do amerykańskiego i brytyjskiego sklepu, aby zainstalować umiejętność Translated dla Alexy.

Bądź z nami w kontakcie.

Odpowiemy na każde Twoje pytanie

i pomożemy Ci uzyskać to, czego sobie życzysz.

Skontaktuj się z nami